top of page
איך להוריד משקל הגוף

מאי 2021

עדכון: ספטמבר 2023

איך להוריד משקל הגוף

סיבות עיקריות למשקל הגוף עודף 

רובם מבינים שמשקל עודף הוא תוצאה של תזונה לקויה ופעילות פיזית ירודה. כאשר דנים איתי בנושא של משקל יתר ואני שומע שבן אדם אוכל פחמימות מהירות ובקושי הולך כל יום הדברים נעשים די ברורים. בפרט זה מתייחס לילדים עם עודף משקל. לא צריך טיפול בשביל זה ולא רוצה כסף עבור הטיפול. קודם כל תורידו כל מוצרי אוכל הכוללים סוכרים וחיטה בכל צורה שהיא, תתחילו ללכת כל יום. אם מיציתם את זה והמשקל לא ירד או רוצים להמשיך להוריד משקל הגוף אז אפשר לחשוב ולטפל. 

איך להוריד משקל הגוף ןלבדוק את זה

כמובן הדברים בדרך כלל לא פשוטים כאלו. כמו כן יכולה להיות תלות בפחמימות, פעילות ירודה של בלוטת התריס, כל מיני מרגיעים מלאכותיים וכו". אלו בעיות אחרות. עדיין אין מה לחשוב ואין לחפש דיאטת פלא או פטרונות כסומים אם צורכים פחמימות מהירות ולא זזים. משקל עודף לא יירד או יחזור.

להוריד משקל הגוף בעזרת דיאטה

שימוש בדיאטות לצורך להוריד משקל הגוף

היום קיימות אין ספור שיטות ודיאטות להורדת משקל. סביר להניח שרובן מצליחות. אבל צריך להכיר בזה שלא ניתן לנקוט בדיאטה מסוימת לעורך שנים. גם לא ניתן להשתמש זמן ממושך באמצעי כלשהו כמו משלשל אפילו שהוא מאוד יעיל. שיטות לירידה במשקל הגוף כאלו מוגבלות לאורך הזמן. יותר מכך ירידת משקל הגוף מהירה עקב שימוש בדיאטה מאוד יעילה או אמצעי להרזיה מוצלח במיוחד משפיע לרעה על כל תהליכים בגוף. הדרך הרצויה היא בניית הרגלי החיים והתזונה חדשים וקבועים המאפשרים לשמור על משקל תקין. זאת הדרך הבטוחה להוריד משקל הגוף עם תוצאה שמורה למרות שהדרך הזאת יחסית איטית. זאת הדרך שרפואה הודית מלמדת אותה לאורך אלפיים שנה ואני נוקט בה.

צורך בפחמימות בתהליך הורדת משקל הגוף

אני רוצה להפריד בין פחמימות מהירות לפחמימות טבעיות שהן לא מעובדות כמו למשל פירות. כמובן גם פה לא הכל חד משמעית וצריך להתייחס גם לסוג פירות מסוים וגם לבן אדם מסוים. עדיין צריכה מתונה של פחמימות לא מעובדות היא חיונית לבריאות ולא אמורה להשפיע על עליה או ירידה במשקל הגוף. הגוף מנצל פחמימות בתור חומר גלם למבנה בין תאי, למפרקים, למערכת חיסונית וכו'. הם חשובים במיוחד בתהליך ממושך. פה אין קשר ליתר משקל הגוף. אני פוסל דיאטה נטולת פחמימות כמו כל שיטה קיצונית אחרת.

איך להוריד משקל הגוף בעזרת ירקות
קשר בין בקטריות במעיים למשקל הגוף עודף
איך להוריד משקל הגוף עם עיכול תקין

לאטים קרובות קושרים משקל הגוף עודף עם תורשתיות. את ההתייחסות שלי לנושא אני כבר הצגתי באתר. בין גישות חדישות הכי קרובה אליי גישה המקשרת בין משקל הגוף עודף לבקטריות הנמצאות במעיים. הקשר מוסבר ע"י זה שגנים של בן אדם ומיטוכונדריות (תכנות כוח של תאים) במידה רבה בנויים מבקטריות של פעם. מפה בקטריות משפיעות על פעילות הגנים שלנו. אלו אותם תדרים ואותן תהודות. אפשר לטעון שקיים קשר ישיר בין למשל משקל הגוף לפעילות בקטריות מסוימות.

כמובן זאת לא המצאה שלי. פה אני הייתי מזכיר שוב את דוקטור דוויד פרלמוטר שלא הוא עשה את הגילויים אך הוא ריכז בספריו חומר עליהם. עם זאת עולה השאלה כיצד עובדות דיאטות, צמחים ואמצעים אחרים? הרי ברור ששינוי בין צריכת לשריפת הקלוריות לטובת האחרונה עוזרת להוריד משקל הגוף. ראשית, זה נכון. עם זאת צריך להפנים שתזונה או/ו שימוש בצמחים משפיעים קודם כל על בקטריות שבמעיים. אני מדגיש את הנקודה. רק אחרי זה שאר התוצאות.

איך להוריד משקל הגוף עם פירות

עם כל דבר שנכנס לפה אנחנו מיד משפיעים על בקטריות והן גורמות לתוצאה לפעמים רצויה ולפעמים לא. אני משוכנע שבלי גישה הזאת לא ניתן לשקם משקל הגוף ולשמור אותו לאורך הזמן. בפרט זה מתייחס למקרים קשים או השמנה לאורך שנים רבות. נקודה נוספת היא שלא ניתן לאכול כל הזמן רק סלטים. בן אדם הוא לא עז. זה לא רק קשה ומוסיף לחץ נפשי. בשביל להיות בריא צריך לתת לגוף מגוון הכי רחב שרק ניתן של רכיבים תזונתיים חיוניים כמו חלבונים ושומנים. בשביל להיות בריא צריך לאכול טוב. זה לא קשור האם צריך להוריד משקל הגוף או לא.

המלצות לפרוביוטיקות לצורך להוריד משקל הגוף

המלצות לבחירת הפרוביוטיקה הן:

א) פרוביוטיקה המוגדרת ע"י היצרן כמיועדת להורדת משקל הגוף,

ב) פרוביוטיקה מכילה לפחות 4 ביליונים של בקטריות בגרם. על האריזה צריכה להופיע כמות לגרם. אחרת הכמות המופיעה על קופסא מתייחסת לאריזה.

ג) רצויה פרוביוטיקה המכילה כ – 10 סוגים של בקטריות (כמה שיותר כך טוב יותר לעיכול)

ד) הקפסולה מיוצרת מצלולוזה ולא מג'לטין. זאת הקפסולה שבה בקטריות שורדות בקיבה חומצית.

המלצות לנטילת פרוביוטיקה והן:

א) לקחת מנה מומלצת ע"י היצרן במשך חודש ראשון, בחודש שני - ליטול כפול ממנה מומלצת ע"י יצרן. לעלות לאט ולרדת מהמינון לאט, להקשיב לעצמי ולעצור במידת הצורך.

ב) במידה וצריך להמשיך להוריד משקל הגוף ניתן לחזור לקחת פרוביוטיקה אחרי 3 חודשי של השהיה.

איך להוריד לשקל הגוף עם תוספי מזון

יכולות הטיפול בלהוריד משקל הגוף

 במקרה שניסיתם באופן עצמאי או מתקשים לרדת במשקל מסיבה כלשהי אז אני פה ותמיד אשמח לעזור. גישתי הכללית מופיעה בדף ראשי. בדרך כלל יחד עם משקל הגוף עודף מופיעות גם בעיות נוספות. בטיפול מבוצעת התאמה אישית וממוחשבת של תזונה, תוספי מזון וצמחים. אני משתמש במערכות אבחון חדישות ומגוונות. התאמה כזאת משפרת משמעותית יעילות של הטיפול שמטרתו להוריד משקל הגוף.

(חיבר אלכס גנשפט)

איך להוריד משקל הגוף בחדר קושר

תשאירו מס' טלפון או מייל

ותקבלו יעוץ חינם

bottom of page