top of page
מחלות מעיים. כאבי בטן

יוני 2021

עדכון: ינואר 2022

מחלות מעיים וגישה אלטרנטיבית

מחלות מעיים ברפואות עתיקות.

לפני שנגיע לגישה של היום בלהתייחס למחלות מעיים נביט אחורה בשתי רפואות ענקיות ועתיקות של מזרח הרחוק שמרפאות לאורך אלפי שנה כחצי מאוכלוסיית העולם. אף רופא או מטפל השייך לרפואה הודית או סינית לא יטפל בבעיה בריאותית כלשהי בלי להתייחס ולסדר עיכול ומעיים. רפואה הודית הגדולה מקשרת כל בעיה בריאותית למצב של אזור מסוים במעיים וגם מטפלת דרכו בבעיה הזאת. היום אנחנו כבר יכולים להבין ולהסביר מדעית כיצד זה קורה. אך צריך להבין שאין בעיה בריאותית שהיא לא טראומה בלי קשר למצב המעיים ומצב העיכול. ברפואה הודית למשל אין סיווג מחלות מפואר כמו שקיים ברפואה מודרנית. לאומת זאת היא מתחילה לאבחן מחלות מעיים ועיכול משלה בשלב שהוא בא הרבה לפני אבחנות של רפואה של היום. זה קורה כבר עם סטייה מנורמה של תאבון או/ו יציאות. רפואה של היום לא מתייחסת לזה בכלל עד שלא יהיו שינויים ממשיים בבדיקות כלשהן. אבל אז אולי אחרי שנים ארוכות סטיות במצב ו/או תפקוד המעיים גרמו לבעיות בחלקי גוף אחרים שרק נראים כלא קשורים לזה.

מחלות מעיים. דיסביוזיס

מחלות מעיים ודיסביוזיס

ידוע לרובם שבמעיים של בן אדם מבוגר חיים בין 2 ל – 5 ק"ג של בקטריות. אורח החיים של בקטריות לא עולה על 20 דקות. זאת אומרת שבמשך יממה בבטן שלנו הן מתחלפות כ – 72 פעמים לפחות. המשקל הכולל שלהן נעה בין 144 ק"ג ל – 360 ק"ג. זאת כמות בלתי נתפסת של גופים חיים שמפרקים, מעכלים, מייצרים עבורנו כמעט והכל וגם מגינים על רירית המעיים. כל סטייה לא טובה בהרכב הבקטריות מביאה לשינויים לא רצויים בבריאות האדם. רפואות עתיקות צודקות כאשר מתייחסות לפני הכל לכל שינוי מנורמה בתפקוד המעיים. בשביל הרפואות אלו מחלות מעיים הן השורש לרוב המחלות. בלי לדעת על קיום של בקטריות רפואות עתיקות מווסתות הרכב שלהן בעזרת תזונה, צמחים ושיטות אחרות. תזונה וצמחים משפיעים קודם כל ומיד על בקטריות. צריך להבין שהיום צריכה מוגברת של אוכל מעובד, מהונדס ומזוהם יחד עם שימוש נרחב בתרופות הכולל אספירין וסטטינים לא תומכים בבקטריות מועילות לבריאות האדם. הפוך הוא הנכון. היום רובנו סובלים ממחלות מעיים אפילו שהן לא אובחנו ע"י רפואה רשמית. היום לרוב אנשים יש דיסבקטריוזיס. מפה חסרים מינרלים, אנזימים, ויטמינים ורכיבים אחרים למרות תזונה עשירה הכוללת כל הרכיבים של היום שקודם לא הייתה ידוע לאנושות. תפיסה של מחלות מעיים במבט רפואות עתיקות של מזרח הרחוק ורפואה הודית קודם כל נחוצה למציאות של היום.

מבט אלטרנטיבי על מחלות מעיים

מחלות מעיים. דלקות

ראשית סטייה מנורמה של הרכב הבקטריות המעיים צריך לקבל כמחלת מעיים. היום לדיסבקטריוזיס במעיים קושרים רוב מוחלט של מחלות. זה מתחיל ממחלות מעיים עצמן עד לדיכאונות ופחדים הכולל מחלות מערכת עצבים מרכזית כמו אלצהיימר ואוטיזם. פה מספיק להזכיר ספרים של נוירולוג אמריקאי דיוויד פרלמוטר. הרופא ב – 2006 קיבל תואר של רופא השנה ע"י אגוד לאומי לתזונה בריאה בארצות הברית, מעשיו הרבים תופסים כמעט דף שלם. הדוקטור המפורסם מבסס דעתו לא רק על ניסיון אישי שלו אלא מזכיר עשרות רבות של מקורות ומחקרים הקושרים מחלות המעיים והרכב של בקטריות לכל מצב בריאותי. צריך לציין שדוקטור פרלמוטר הוא לא לבד בדעתו. אני קורה יותר ויותר דעות של רופאים מערביים גם אמריקאיים וגם רוסיים שהם באותה עמדה. אני רוצה לציין שניסיון שלי כמטפל מוכיח שהרבה בעיות נעלמות עם שיקום הרכב הבקטריות.

היום בתוך תעשיית תוספי מזון ענקית ומפותחת צומח תחום הקשור לבקטריות שבמעיים. למאט מבחר עצום של פרוביוטיקות מתרחב שימוש בפרביוטיקות (prebiotic) ומיוביוטיקות (miobiotic). אלו שני סוגים יחסית חדשים של תוספי מזון המיועדים לתמיכה בבקטריות מועילות התורמות למניעת וריפוי מחלות מעיים. נשאר רק לקוות שתכשירים אלו מתישהו יכנסו לפרוטוקולים של רפואה רשמית. כרגע הם נמצאים בשימוש רק ברפואה אלטרנטיבית.

מחלות מעיים הן סיבה לכל המחלות
סיווג מחלות מעיים אלטרנטיבי

ידוע שסיווג מחלות ברפואה מודרנית מכיל כעשרת אלפים מחלות. הן יכולות להיות חריפות וכרוניות, דלקתיות ולא, באזורי גוף שונים עם תסמינים אחרים ויכו'. אני לא מתווכח עם סיווג רפואי וחלוקה למחלות הכולל של מחלות מעיים. אם זאת אני מאמץ עמדתם של רופאים מערביים שמחלקים כל מחלות מעיים רק ל – 3 סוגים והם: דיסבקטריוזיס, רירית פגומה ופריסטלטיקה (תנועתיות) לקויה. האם זה בקיבה, מעי דק או מעי גס. לשלושה סוגים של מחלות ניתן להגדיר סיבות ולפתור אותן. לא קיימות הרבה סיבות התנהגותיות ו / או תזונתיות לעומת ריבוי אבחנות שכל אחת מהן קיבלה מעמד מחלה. אילו הייתה סיבה ייחודית לכל מחלה אז באמת לא היה ברור כיצד לטפל בים של הסיבות. דווקא בטיפול במחלות מעיים טכנולוגיות בריאות עתיקות משתלבות במלואה עם טכניקות ריפוי של היום. אני הייתי מחזק את הנקודה. שילוב יכולות של פעם ושל היום נותן תוצאה בטוחה ועמידה לאורך הזמן.

יכולות הטיפול בריפוי מחלות מעיים
מחלות מעיים. יכולות הטיפול

את הגישה הטיפולית הכללית שלי אני הצגתי בדף הראשי. עם זאת אני מדגיש שאבחון אלטרנטיבי בעזרת מערכות ממוחשבות מאפשר לזהות רמת התפקוד ומצבם של כל האברים במערכת עיכול וכל מה שקשור עליה. המכשירים יודעים לזהות החיל מרמת תאבון עד למצב רירית המעיים הכולל הרכב הבקטריות. כך ניתן לא רק לטפל אלא קודם כל למנוע מחלות מעיים ואחרות. כל זה מתבצע לא פולשני ובמשך דקות ספורות. זאת רמת האבחון אחרת. אין את זה ברפואה רשמית. מאטים ברפואה אלטרנטיבית שמשתמשים במערכות אבחון ממוחשבות. המערכות האלו יודעות לגבש המלצות מותאמות אשית של מוצרי אוכל, צמחים ותוספי תזונה בהתאם לאבחנה רפואית אם יש כזאת. זאת רמת הטיפול של מחר.

(חיבר אלכס גנשפט)

תשאירו מס' טלפון או מייל

ותקבלו יעוץ חינם

bottom of page