top of page

מרץ 2021

עדכון: ספטמבר 2023

בדיקת דם במחלות אוטואימוניות

טיפול במחלות אוטואימוניות

גישה בטיפול במחלות אוטואימוניות

קשה להבין שתאי הגוף שלך תוקפים את התאים האחרים. זה לא מתיישב בראש והופך להיות בלתי נתפס. איך זה יכול להיות? האם אין טיפול במחלות אוטואימוניות שבעזרתו ניתן להבריא? האם דיכוי של מערכת חיסונית הוא הפטרון היחיד? אני כמובן מאוד מכבד את האחות הגדולה שהיא רפואה מערבית. גם מראש קושר טיפול במחלות אוטואימוניות במצב החולה. יכול להיות שרק רפואה של היום עם היכולות שלה מסוגלת להציל חיי אדם בטיפול שלה במחלות אוטואימוניות. עדיין צריך להכיר שמחלות אוטואימוניות הן בדרך כלל שייכות למצב נרכש ולא למצב מולד.

הרבה בדיקות דם במחלות אוטואימוניות

זאת אומרת נוצרו תנאים שבשילוב עם נטיות מולדות לאורך הזמן התבטאו בצורת מחלה אוטואימונית מסוימת. אם לקבל את העמדה הזאת, למצוא את התנאים ולשנות אותם אז יש סבירות שעקב טיפול במחלות כרוניות מתאים ניתן להגיע להבריא. גישתי לטיפול במחלות אוטואימוניות נשענת על דעות רופאים ידועים בתחום של רפואה אלטרנטיבית. ניסיון שלי מוכיח שהרופאים האלו צודקים וטיפול במחלות אוטואימוניות  הוא יעיל ומוצלח. עמדה כללית מופיעה בדף הראשי והתייחסותי לתורשתיות המדוברת ומקושרת למחלות אוטואימוניות אני הצגתי באתר במאמר אחר.

מבט אלטרנטיבי בטיפול במחלות אוטואימוניות

גישה אלטרנטיבית במחלות אוטואימוניות

ברפואה אלטרנטיבית גישה לטיפול במחלות אוטואימוניות היא שונה האם מדובר בכניסת תאים של מערכת חיסונית לאזורים ייחודיים וחסומים או תקיפה על ידם של תאים בחלקי הגוף אחרים. במקרה הראשון נשמע הגיוני שהמחסום נפרץ עקב חולשתו או/ו פגיעתו. אני אזכיר שהמחסום בנוי משומנים כמו כל ממברנות בגוף. סביר להניח שהיום כל מיני דיאטות דלות שומן יחד עם ויסות מלאכותי של רמת השומנים תורמים לריבוי במחלות אוטואימוניות מסוג זה. מפה הגברת צריכת השומנים ייעודיים (למשל שמן דגים) יחד עם תוספי מזון התומכים בשיקום ממברנות התאים (למשל גינגקו בילובה) אמורים לעזור. בכל מקרה אחר ניתן להתייחס לטיפול במחלות אוטואימוניות כמו לדלקות מערכתיות מתמשכות שנפרצו עקב צבירה של חלבונים זרים שדומים לחלבוני הגוף מסויימים. פה הפטרון הוא חסימת כניסת החלבונים הזרים, סילוקם מהגוף או/ו עיכולם. הכל נשמע הגיוני ופתיר למרות אבחנה מפחידה של מחלה אוטואימונית.

שילוב בין הרפואות בטיפול במחלות אוטואימוניות

מתעוררת שאלה טביעת: אם זה כל כך פשוט ופתיר אז למה צבא של רופאים סביב העולם לא פוטר סוג הבעיות בשם מחלות אוטואימוניות? ראשית, על נייר או מסך תמיד נראה קל ופשוט. החיים הם הרבה יותר מעניינים. ברפואה אלטרנטיבית אין פרוטוקולים המבטיחים 95% של תוצאה צפויה. שנית, רפואה של היום עוסקת בלהוריד תגובה של מערכת חיסונית שיכולה לסכן חיים של החולה. היא בהחלט מצליחה בזה. אבל בביטול הסיבות שהביאו לאותה תגובה עוסקת רפואה אלטרנטיבית בטיפול שלה במחלות כרוניות. זה המצב נכון להיום. מפה כל אחד שנקלע עם אבחנה של אחת ממחלות אוטואימוניות צריך עזרה של שתי הרפואות. 

מחלות אוטואימוניות ובדיקות תקופתיות
יכולות הטיפול במחלות אוטואימוניות
אישה שהבריא ממחלות אוטואימוניות

צריך להבין שכל ריפוי בכל רפואה מתבסס על אבחון. כמה שאבחון הוא יותר מדויק, מעמיק ורחב כך גם הטיפול יהיה עם אותן תכונות. הדברים ברורים. לא ניתן להשוות כמות וטיב המידע באבחון שהוא מבוסס למשל על שיטות עתיקות אפילו שהוכיחו את עצמן אלפי שנה עם אבחון בעזרת מערכות ממוחשבות המותאמות לאבחנה רפואית. מערכות כאלו לפעמים עולות על כל היכולות של ציוד רפואי מוכר. זה עולם אחר. רמת הטיפול היא אחרת בפרט בריפוי מורכב כמו טיפול במחלות אוטואימוניות. מערכות ממוחשבות של רפואה אלטרנטיבית בדרך כלל מאפשרות לשים יד במקום הנכון בעזרת אמצעים מתאימים גם במקרה של טיפול במחלות אוטואימוניות. תנצלו את זה בשביל להיות בריא.

מכתבה של מחלימה אחרי טיפול במחלות אוטואימוניות

בדרך כלל אני נמנע מלהציג מקרים של הצלחה למרות שזה נהוג ועוזר לקידום האתר. הרי לא תמיד הכל כזה מוצלח. אבל בשביל לחזק ולעודד אלו שחלו במחלות אוטואימוניות ולא איבדו תקווה אני מצרף פה מכתבה של מטופלת שלי שהבריאה מדלקת מפרקים שגרונית. כך היא מתארת את המקרה שלה:

"שמי א.ד. ולפני כשנה חליתי בדלקת פרקים כתוצאה מחיידק סטרפטוקוקוס A בגרון שתקף אותי ומאחר ולא היה לי חום או כאבים אחרים לא קיבלתי טיפול כלשהו.

מבריא ממחלות אוטואימוניות
אושר שאחרי מחלות אוטואימוניות

אושפזתי שבוע בבית חולים ,בקושי הלכתי (ישבתי בכיסא גלגלים ), לא יכולתי ליישר את הידיים ,היו לי כאבים בפרקים ובשרירים. בתום האשפוז קיבלתי טיפול בסטרואידים שעזרו לי להוריד את הדלקת אך לא לחלוטין .בתום נטילת הסטרואידים נתבקשתי לעבור לטיפול בתרופה כימית , על מנת למנוע דלקת פרקים עתידית , טיפול לכל החיים. בשלב זה פניתי לאלכס ,שהייתה לי אתו הכירות קודמת כשעזר לי לרדת 10 ק"ג ממשקלי באמצעות דיאטה מאוזנת ותוספי מזון. אלכס הודיע מראש שלא קל בטיפול במחלות אוטואימוניות לרפא את המחלה אבל בהתמדה ואחריות נוכל להגיע להישגים.

החלטתי להתחיל את הטיפול והאמנתי שאלכס יוכל לעזור לי. אלכס ראה את הבדיקות שלי וגם אבחן אותי במכשיר ייחודי שלו , שסורק את כל הגוף ובהתאם לכך המליץ על טיפול לטווח קצר, מאוד אינטנסיבי ומאוד ממוקד שכלל תזונה מותאמת וגם תוספי מזון  שכללו ניקוי כבד וניקוי כליות . בתום הטיפול ערכתי בדיקות נוספות וכל מדדי הדלקת הראו שאין לי כבר דלקת. גם כאבי הפרקים כמעט ונעלמו לחלוטין! בביקורי האחרון בבית החולים הרופא הראומטולוג היה מאוד מרוצה מהתוצאות ואמר שלמרות שהוא לא מאמין ברפואה האלטרנטיבית ,כי אין מספיק מחקרים ,עם תוצאות הוא לא מתווכח והן מוכיחות  שיפור ניכר."

לסיכום. אין להתייאש במקרה של מחלה אוטואימונית. צריך להאמין, להתאמץ ולהתמיד כמו עם כל מחלה כרונית אחרת. כל מחלה יודעת להתהפך ובריאות יכולה להשתקם. עם זאת, אני משוכנע שדווקא בטיפול במחלות אוטואימוניות צריך ידע וניסיון ייעודיים. פה טיפול עצמי הוא לא במקום.

(חיבר אלכס גנשפט)

תשאירו מס' טלפון או מייל

ותקבלו יעוץ חינם

bottom of page