top of page

סוכר גבוה וניסיון אנושי

טיפול בסוכר גבוה.jpg

אפריל 2021

עדכון: ספטמבר 2023

סוכר גבוה, מה עושים?

אני מאמין שלמי שהגיע לדף הזה אין צורך להסביר מה זה סוכרת. אני אכתוב דברים שלא מוכרים לרבים. גישתי כללית מופיעה בדף ראשי. נושא של סוכר גבוה בדם אני הצגתי בבפייסבוק בינואר 2019. ניתן לעבור לדף הזה ישירות ע"י לחיצה על סמן של פייסבוק.

מבט אלטרנטיבי ראשון על עלית סוכר קבועה אני קיבלתי מרפואה הודית מסורתית (איורוודה) המרפא את הבעיה הזאת אלפי שנים. בשביל לטפל בסוכר גבוה איורוודה מבדילה מעל 30 סוגים של המחלה. למרות שיש לי בבית כ – 100 ספרים איורוודיים לא פגשתי מידע שהרפואה העתיקה הזאת משייכת מצב של רמת סוכר גבוהה למחלות שלא ניתנות לריפוי. אבל אפשר לחשוב שזה היה כאשר סוכר גבוה נקבע ע"י רופא או מטפל על סמך טעם מתוק של שתן החולה בפיו.

ךפחמימות מהירות מזיקות לבריאות

מהפכה בראשי בנושא עשה ספר שנכתב בתחילת שנות האלפיים ע"י רוקח בשם קונסטנטין מונסטירסקי. שמו של הספר הוא ''הפרעה בחילוף של הפחמימות''. מר מונסטירסקי עבד כמומחה מוביל בחברת תוספי מזון אמריקאית ''אנג'לס נוטרישן''. הוא היגר לארצות הברית מאוקראינה בסוף שנות ה-70. מפה הספרים שלו נכתבו ברוסית. בארצות הברית המומחה הפך למחבר רב מכר בציבור הרוסי. קונסטנטין מונסטירסקי היה נכה עקב סיבוכים של סוכר גבוה אך הבריא לחלוטין. בספרו המחבר כותב כי אין מחלה כזאת סוכרת. רמת סוכר גבוהה היא לא מחלה אלה שילוב של תופעות עקב תזונה לקויה. 

סוכר גבוה ניתן לריפוי

את הנקודה הסופית בהתייחסותי לרמת סוכר גבוהה באופן קבוע שם פיזיולוג רוסי בשם בוריס ז'רליגין. אני נפגשתי איתו במוסקבה ב – 2018. מר ז'רליגין עבד בברית המועצות כפיזיולוג של טייסי חלל. היום הוא בעל מועדון בעיר קטנה הסמוכה למוסקבה. במשך כשני עשורים אחרונים הוא מרפא בעזרת טיפול טבעי חולים בסוכרת מסוג 2 וגם מסוג 1. כ - 20 שנה הפיזיולוג מפרסם מודעות בעיתונים ובתקשורת שהוא מוכן לעבור למנזר בתור נזיר ולמסור רכושו לכל אחד שיוכיח ששיטות שלו לא נכונות.

אחת לשנה במועדון של מר ז'רליגים מקיימים תחרות אלו שהבריאו מסוכרת מכל סוג. כל אחד מהמשתתפים מקבל עוגה במשקל של קילו ואוכל אותה. אחרי שעה המשתתפים נבדקים למי הסוכר לא עלה בכלל. אלו היכולות של ריפוי אמיתי. אני מוכן למסור פרטים של הפיזיולוג לכל אחד שירצה עזרתו.

סוכר גבוה במבט של היום

פחמימות גורמות לסוכר גבוה

היום לפחות שלבים ראשונים של סוכר גבוה בדם באופן קבוע קושרים לבקטריות הנמצאות במעיים. הניסיון שלי מראה שזה נכון. דיסביוזיס במעיים משפיע קשות על כל התהליכים בגוף. שיקום הרכב הבקטריות יחד עם מניעת צריכת הפחמימות מהירות משפיע חיובית ומהר מאוד על רמת הסוכר בדם. בשלבים ראשונים של עליית רמת הסוכר זה מספיק בשביל לחזור לגבולות המומלצים. זה משתלב במלואה עם פיתוחים של חברת סטארט אפ ישראלית ידועה DayTwo. בכל מקרה לא ניתן להגיע לשיפור משמעותי עם סוכר גבוה בדם בלי טיפול יסודי במעיים. בנוסף אני הייתי רוצה לציין דברים שלא מוזכרים בדרך כלל ביחס לרמת סוכר בדם. חילוף הסוכרים בגוף הוא תהליך מורכב כאשר משתתפים בו הרבה גורמים. בדרך כלל נהוג לשייך לסיבות של סוכר גבוה בדם פעילות ירודה של לבלב ו/או התנגדות תאים לספיגת גלוקוז. אך יש עוד גורמים מכריעים.  אני מדגיש את הנקודה. למשל מיטוכונדריות (תחנות כוח של תאים) שמשתמשות בסוכר בתור אנרגיה. גם נימים שמביאים את הסוכר לכל תא. פיתוח מספיק של מיטוכונדריות ונימים מנגד שאר השיטות מאפשר להבריא לחלוטין מסכרת סוג 2. רפואה רשמית לא עוסקת בזה. רוב הרופאים לא מאמינים בזה. אך זה ניתן ומוכח.

ריצה נגד סוכר גבוה

פירוש ההבראה הוא לחזור לאכול פחמימות ללא עלייה בסוכר בדם או לפחות בלי עלית סוכר מעבר לשעתיים אחרי ארוחה. בשביל להגדיר דרך לטיפול מוצלח ולבחור באמצעים טיפוליים לשיקום רמת הסוכר צריך לבדוק ולדעת הרבה מרכיבים. ללא צל של ספק שסוכרת מסוג 2 ניתנת לריפוי והבראה מוחלטת. אז מה לעשות כאשר נקבעה רמת סוכר גבוהה קבועה? לצערי אין ואני גם לא מאמין בפתרונות כסם. אפשר לנסות דרך מוכרת במניעה מצריכת פחמימות מהירות יחד עם הגברת התנועה. אם זה לא מספיק אז יש לפעול מול עמידות לאינסולין.

יכולות הטיפול בסוכר גבוה

טיפול אלטרנטיבי בסוכר גבוה.jpg

בטיפול שלי בעלית סוכר בדם לרשותי עומדים אמצעי אבחון משוכללים המאפשרים לאתר שילוב של סיבות הגורמות לרמת סוכר גבהה באופן קבוע. הסיבות האלו יכולות להיות שונות ומשונות. למשל באותו לבלב יכולים להימצא מזהמים שמשבשים עבודתו. מערכות אבחון ממוחשבות הנמצאות אצלי מאפשרות להעריך גם רמת התפקוד של האיבר וגם לתת הערכה להימצאות המזהמים. אני לא מכיר בדיקות רפואיות שנותנות מידע כזה בפרט במסגרת קופות חולים. זאת רק דוגמה אחת ליכולות של ציוד אבחון הנמצא היום ברפואה אלטרנטיבית לצורך בדיקת סיבות לרמת סוכר גבוהה קבועה. שילוב טכנולוגיות בריאות מותאמות אישית בעזרת מערכות ממוחשבות הכוללות אורך חיים, תזונה, תוספי מזון וצמחים יחד עם זמן, רצון והתמדה של מטופל מביאים להבראה.

המלצות לסוכר גבוה
שיקום רמת סוכר גבוה
שיקום סוכר גביה.jpg

אז מה אפשר לעשות בעצמי כאשר נקבעה רמת סוכר גבוהה קבועה? לצערי אין וגם אני לא מאמין בפתרונות כסם. אפשר לנקוט בדרך מוכרת המשלבת מניעה מצריכת פחמימות מהירות, הגבלת צריכת פחמימות לא מהירות יחד עם הגברת התנועה. בכל מקרה שינוי הרגלי תזונה הוא הכרחי במקרה הזה. פעילות פשוטה, ידוע ועקבית, בלי אמצעים אקזוטיים נותנת תוצאה צפויה. בהחלט מומלץ שילוב של צום לסירוגין עם תזונה קטוגנית.

אלו הצעדים שניתן ורצוי לבצע בעצמי. ברור לכל אחד שהגבלה בצריכת פחמימות יחד עם הגברת התנועה לאורך הזמן בכל מקרה מוריד סוכר גבוה ומייצב אותו ברמה נמוכה יותר. כמובן צריך להתחיל מהמלצה ראשונה ולאט להתקדם להמלצות הבאות. צריך ללמוד ולהכיר טוב הופעות המצב של רמת סוכר נמוכה שהיא מסכנת חיים. בשביל למנוע נפילת רמת סוכר בשלבים ראשונים נדרש למדוד רמת הסוכר כמה פעמים ביום וללכת עם מתוקים. שימוש בתוספי מזון, צמחים או/ו אמצעים אחרים משפר רמת סוכר גבוהה אך לא יכול להביא להבראה בלי שינוי תזונתי ופעילות פיזית מכוונת וסדירה.

אם ההמלצות הן לא מספיקות או / ו לא ניתנות לביצוע אז צריך להעמיק ולחפש סיבות ודרכים נוספות.

בנושא של סוכר גבוה יש להפנים ולזכור:

 - תמיד ניתן להוריד רמת סוכר בגוף אדם,

 - תאי בטא של לבלב המייצרים אינסולין בגוף בני אדם הם שייכים לסוג של תאים מתרבים. מפה ע"י תזונה ופעילות פיזית מכוונת ניתן לפתח כמותם,

 - בעזרת תוספי מזון ייעודיים בשם פפטידים הנמצאים במכירה חופשית ניתן לשקם ולהחזיר תאי בטא פגומים לפעילות סדירה.

 - לוקח שנים להגיע לסוכר גבוה קבוע. שיקום רמת סוכר הוא תהליך ארוך. עם זאת בריאות שלך תלויה ברצון, עקביות והתמדה שלך. 

(חיבר אלכס גנשפט)

אלו הצעדים שניתן ורצוי לבצע בעצמי. ברור לכל אחד שהגבלה בצריכת פחמימות יחד עם הגברת התנועה לאורך הזמן בכל מקרה מוריד סוכר גבוה ומייצב אותו ברמה נמוכה יותר. אבל נקיטה בו זמנית בצום לסירוגין, תזונה קטוגנית ופעילות פיזית מייצבים סוכר ברמה תקינה. אלה שחולים בסוכרת צריכים ללמוד ולהכיר טוב הופעות המצב של רמת סוכר נמוכה שהיא עלולה לסכן חיים. בשביל למנוע נפילת רמת סוכר בשלבים ראשונים נדרש למדוד רמת הסוכר כמה פעמים ביום וללכת עם מתוקים. שימוש בתוספי מזון, צמחים או/ו אמצעים אחרים משפר רמת סוכר גבוהה אך לא יכול להביא להבראה בלי שינוי תזונתי משמעותי ופעילות פיזית מכוונת וסדירה.

תשאירו מס' טלפון או מייל

ותקבלו יעוץ חינם

bottom of page