top of page

מרץ 2021

עדכון: אוקטובר 2023

תמיכה בחולי סרטן

תמיכה בחולי סרטן

מטרת התמיכה בחולי סרטן בטיפול אלטרנטיבי

בתמיכה בחולי סרטן אני הייתי רוצה להציג גישתי עקרונית. סרטן היא מחלה קשה, מסוכנת, מתוחכמת ואכזרית. אין לטפל בה בעצמי. אין לחשוב שניתן לצאת ממנה רק ע"י טיפול אלטרנטיבי בלי עזרה, ידע ויכולות של רופאים שהם בעלי מקצוע ייעודיים וייחודיים שבתחום. לטפל בסרטן בלי עזרתם זאת תהיה הרפתקה אמתית דומה לרולטה רוסית. למרות שמפעם לפעם אני שומע על מטפלים עם יכולות מופלאות דעתי בנושא היא חד משמעית.

טיפול אלטרנטיבי בחולה סרטן במצב פעיל יכול להיות אך ורק כתמיכה בטיפול רפואי ועזרה לחולה במטרה לעזור לשרוד בטיפול קשה ורעיל להצלת חייו. מפה אני לא מטפל בחולי סרטן במצב פעיל בלי ידיעתו והסכמתו של הרופא המטפל שהוא דמות ראשית בתהליך הריפוי. אלו שמבריאים יכולים לקבל טיפול כמו כל מטופל עם מחלה כרונית. טיפול במחלות כרוניות שאני מציע מוצג באתר די מפורט.

גישה אלטרנטיבית לתמיכה בחולי סרטן

גישה אלטרנטיבית לתמיכה בחולי סרטן

רפואה מודרנית רואה בתאים מסוכנים סיבה לסרטן ופועלת נגדם. קטונתי לשפוט. אבל סיבות למחלה שפרצה היא לא בתאים ו/או בחלבונים עם שינוי מולד או נרכש. ברוב המקרים הסיבות הן נמצאות בדלקות וצבירת שאריות המטבוליזם עקב בתזונה לקויה, אורך חיים שגוי, הרגלים מזיקים וצמיחת מזהמים. שילוב מתמשך בין הגורמים בלתי סבירים לגוף לנטיות מולדות גורם לסרטן. אני מאמין שהיום כולם מבינים את זה. ניסיון להשיג מידע נדרש דרך סטטיסטיקות הוא לא מושלם כיוון שסוגי סרטן שונים נגרמים ע"י צבירת אותן טעויות אנושיות. פה גישות של רפואות מודרנית ואלטרנטיבית לא משתלבות. בתמיכה בחולי סרטן רפואה אלטרנטיבית קודם כל מאתרת ומטפלת באותן סיבות שגרמו לפריצת המוטציות. בלי טיפול כזה תנאיי השינויים הלא רצויים ממשיכים להתקיים שמקשה על טיפול רפואי והבראה. בנוסף המחלה עלולה לפרוץ פעם נוספת למרות טיפול רפואי מוצלח.  בעדן הנוכחי תמיכה בחולי סרטן ע"י רפואה אלטרנטיבית נראית כחיונית.

שימוש במכשורי אבחון אלטרנטיביים בתמיכה בחולי סרטן

מכשורי אבחון אלטרנטיביים בתמיכה בחולי סרטן

במציאות של היום קיים ציוד אבחון ממוחשב לא רק ברפואה רשמית אלא גם ברפואה אלטרנטיבית. הציוד הזה מאפשר לעקוב אחרי שינויים שטרם התרחשו בגוף אלא הולכים לקרות, נמצאים בשלבים התחלתיים. בגלל חולשה ואי יציבות בריאותית של חולה סרטן במצב פעיל בפרט בתקופת טיפולים רפואיים חשוב מאוד לעקוב אחרי תגובות של הגוף ולפעול נגד שינויים לא רצויים. אם החולה נמצא בבית אין דרך אחרת למעט להשתמש במכשירים מסוג זה. מערכת אבחון אמורה להיות בבית החולה בכל תקופת הטיפול.

מטפל מפעיל את הציוד מרחוק. תדירות הבדיקות נקבעת לפי הצורך ויכולה להתבצע יום יום. במצב יציב יש צורך בבדיקה והתאמת ההמלצות פעם בשבוע לפחות. זאת רמת התמיכה בחולי סרטן אחרת. אנחנו רואים שרפואה רשמית הולכת בכיוון הזה. עדיין היא לא אמצה שיטות כאלו לצורך תמיכה בחולי סרטן. בדיקות מרקרים ומדדים אחרים לא מכסות את התמיכה יום יומית של חולה נחלש הנמצא במצב משתנה מיום ליום.

אמצעים לתמיכה בחולי סרטן

אחרי אבחון ממוחשב כמובן עולה השאלה מה עושים עם התוצאות, כיצד להשפיע? פה כל אחד עם טכניקות ריפוי שלו. רק צריך להבין שהשפעה צריכה להיות מהירה ויעילה. טכניקות ריפוי בעזרת תזונה חיוניות וחייבות להופיע. אבל הן ממושכות ואיטיות ומפה לא די יעילות לתמיכה בחולי סרטן במצב פעיל. תוספי מזון מתאמים צריך להחזיק במלאי כיוון שאספקתם בלתי נשלטת ועלולה לשבש את הטיפול. דיקור יעיל וטוב במקרה של תמיכה בחולי סרטן בבית חולים. אבל אם החולה נמצא בבית זה הופך לתהליך שלוקח כמה ימים. הזמן הוא קריטי. בעיניי היום טיפול תדרים הוא עונה על כל הדרישות. מכשיר תדרים קטן ופשוט שלומדים להשתמש בו תוך כמה דקות סוגר את העניין. כמובן מטפל צריך להכיר טכניקות ריפוי בעזרת תדרים ולנהל את הפעילות.

אמצעים לתמיכה בחולי סרטן

יכולות תרופתיות ברפואה מודרנית מפתיעות מפעם לפעם. עם זאת גם יצרני תוספי מזון מתקדמים. היום ניתן לראות לא רק מבחר עצום של תוספי תזונה מאוד יעילים אלא גם סוגים חדשים של תוספים שיכולתם כמו תרופות. יותר מכך, ישנם תוספי מזון שיכולת שלהם לפעמים עולה על כל תרופות ידועות והם לא מזיקים. אלו פפטידים. אולי אפשר להסתדר בלי פפטידים. אבל צריך להבין שזה מעלה סבל של החולה, לוקח לו כוחות מוגבלים וירודים וכך מקטין סיכוי להבריא. בעיניי שימוש בפפטידים בתמיכה בחולי סרטון ו/או מבריאים היא חיונית.

סיכומים לתמיכה בחולי סרטן
לסיכום על תמיכה בחולי סרטן

בעיניי פעילות לתמיכה בחולי סרטן במצב פעיל כוללת:

1. אבחון ממוחשב תדיר בעזרת מערכת הנמצאת צמוד לחולה.

2. גיבוש המלצות תדיר לטיפול בתדרים בעזרת מכשיר הנמצא אצל המטופל.

3. גיבוש המלצות תדיר לשימוש בתוספי תזונה. שימוש בפפטידים הוא חיוני.

4. גיבוש המלצות תזונה.

5. גיבוש המלצות לשיקום.

מטופלים מבריאים כמובן לא זקוקים למערכות אבחון ומכשירי תדרים צמודים.

כך בעיניי נראית תמיכה בחולי סרטן עם כל היכולות אלטרנטיביות המתקדמות ביותר. זאת עבודה גדולה. שום דבר לא מובטח אבל יכולות אלטרנטיביות של היום יחד עם טיפול רפואי מעלים בהחלט סיכוי להבראה ושיקום. שתוף פעולה בין שתי הרפואות לריפוי ותמיכה בחולי סרטן הוא נחוץ וחיוני במיוחד.

(חיבר אלכס גנשפט)

bottom of page