top of page
טיפול בלחץ דם גבוה

מרץ 2021

עדכון: אוקטובר 2023

טיפול בלחץ דם גבוה

טיפול אלטרנטיבי בלחץ דם גבוה 

אלו שנתקעו בבעיה של לחץ דם גבוה כמובן מצאו וקראו אין ספור חומר באינטרנט. באתר שלי אני לא הולך לחזור על מה שכולם מכירים. אני רוצה להוסיף מה שבדרך כלל לא מוזכר. גם בטיפול אלטרנטיבי בלחץ דם גבוה נהוג לדבר על תורשתיות. אך תורשתיות היא לא מחלה. זאת רק נטייה גנטית שמופיעה רק וכאשר מתקיימים תנאים מסוימים. ואם התנאים האלו אינם הבשילו, הגנים נשארים לא פעילים ולא מפעילים תורשתיות הכולל של יתר לחץ דם. אורח החיים, סוג וצורת התזונה במשפחה מעודדים פעילות של אותם גנים עם אותן תופעות הגורמות לצורך בטיפול בלחץ דם גבוה אצל בני אתה משפחה. אי לכך לא הגנים הם האשמים אלה אורח החיים, תזונה הלקויה והרגלים מזיקים. אין לזה כדורים, צמחים, תוספים ו/או מכשירים ייעודיים. צריך לשבת, להעמיק ולחפש מה לשנות בשביל למנוע לחץ דם גבוה ולשקם בריאות. זה היסוד לטיפול אלטרנטיבי בלחץ דם גבוה. מערכות אבחון אלטרנטיביות שאני משתמש בהן מאפשרות לאתר שינויים אם יש כאלו ולגבש המלצות מדויקות בכל התחומים תוך התחשבות בתורשתיות לא טובה ביתר לחץ דם.

גורמים בטיפול בלחץ דם גבוה

גורמים לטיפול בלחץ דם גבוה.jpg

צריך לציין שכולם מסכימים שלחץ דם גבוה הוא מנגנון פיצוי של הגוף לאספקת דם לקויה ללב ו/או לכליות ו/ או למוח. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ושונות. למשל סטרס, מצב כלי דם, מצב עמוד השדרה, דלקות, מצב אנדוטל (שכבה פנימית של כלי דם), המטוקריט גבוה, מחסור או/ו עודף באלקטרוליטים מסוימים וכו'. אבל אלו שינויים שכבר התרחשו וגרמו ליתר לחץ דם. לכל אחד מהם צריך למצוא סיבה. תנסו להעריך כמה מומחים ובכמה תחומים צריך לבקר, כמה בדיקות לעשות וכמה זמן להשקיע בשביל לקבל תמונה כוללת ללחץ דם גבוה. גם לחולה וגם למשל לקופת חולים. זה ניתן רק בטיפול אלטרנטיבי בלחץ דם גבוה. זה בלתי אפשרי ולא ניתן היום בטיפול רפואי ולא רק בנושא של לחץ דם גבוה. זאת אחת הסיבות שבדרך כלל מקבלים מרשם לכדור להורדת לחץ דם עד סוף החיים וממשיכים. לעומת זאת בטיפול אלטרנטיבי בלחץ דם גבוה הכולל שימוש במערכות ממוחשבות ניתן לתת הערכה מפורטת וכוללת לסיבות של יתר לחץ דם. תאמינו, אין חלופה לזה. זאת רפואה של מחר. אנחנו חיים עם קופת חולים של היום. לכן אם אתם צריכים טיפול אלטרנטיבי בלחץ דם גבוה באופן קבוע או מעוניינים למנוע את המצב מומלץ מאוד להגיע לטיפול של מטפל מנוסה.

טיפול במחלות כרוניות. לחץ גבוה.jpg

אמצעים לשימוש עצמי לטיפול בלחץ דם גבוה

לחץ דם בגוף האדם כמו לחץ בכל מערכת הידראולית נקבע קודם כל ע" התנגדות מערכת הצינורות (כלי דם) ומסננים (כליות וכבד). זאת אומרת שלמרות שקיימות הרבה סיבות ללחץ דם גבוה לא ניתן לעקוף מצב כלי דם, כליות וכבד. בטיפול אלטרנטיבי בלחץ דם גבוה באברים האלו מטפלים בכל מקרה. טיפול בכלי דם בפרט קטנים הוא ממושך.

אם מישהו מכיר את הסיבות שלו ללחץ דם גבוה ורוצה לטפל בהן בעצמו אני מצרף פה כמה המלצות. עם זאת צריך להבין שההמלצות הן לא תחליף לטיפול רפואי ו/או טיפול אלטרנטיבי. חלק מההמלצות הן מוכרות לכולם וחלק חדשות והן:

1. פעילות פיזית מגוונת וסדירה עם מעקב אחרי הרגשה ומצב הדופק במקרה של לחץ דם גבוה חיונית לחלוטין. כמובן לא בזמן של החמרה. רצוי לעקוב ולא לעבור דופק שמחושב כ - 80% מ - (200 מינוס הגיל).

2. חיזוק כלי דם בפרט קטנים ניתן ע"י תוספי מזון. התייחסותי כלפיהם הצגתי בדף הראשי.

התכשירים הם:

- Томатол (Tomatol) רוסי הוא הכי טוב,

- ויניה ישראלית היא טובה אך יקרה,

- תוספי מזון בשם Lycopene הניתנים לרכישה ב - iHerb.

3. ניקוי עורקים. פה יש כמות אמצעים מוגבלת מאוד. אני ממליץ מקרב לבי להשתמש ב - Nattokinase מתוצרת חב' BELL.

אני מצרף תמונות של התכשירים המומלצים לטיפול טבעי בכלי דם. 

4. לניקוי כליות וכבד אפשר לנצל אמצעים נגישים. 

5. להורדת לחץ דם גבוה קבוע אני משתמש בתוסף בשם Sarpagandha הידוע מאוד ברפואה הודית. עם זאת יש לזכור שהתכשיר הוא לא תחליף לתרופה בפרט במצבים אקוטיים.

אמצעים לטיפול בלחץ דם גבוה

6. ניתן לנצל תכנית ריפוי מורכבת של יצרן פפטידים. לשם כך יש ללחוץ כאן.

עם זאת, טיפול בלחץ דם גבוה הכי מומלץ הוא לא עצמאי אלא בעזרת מטפל מוסמך ומנוסה. ברוכים הבאים ותהיו בריאות ובריאים.

תשאירו מס' טלפון או מייל

ותקבלו יעוץ חינם

bottom of page